«Якщо людину неможливо вилікувати, це не означає, що їй неможливо допомогти», – таким є сенс паліативної хоспісної допомоги, яку надають в єдиному у Чернігові відділенні хоспіс, що функціонує на базі комунального некомерційного закладу Чернігівська міська лікарня №4.
11 липня відділення святкує 10-річчя. Працює воно за рахунок коштів міського бюджету. Національна служба здоров‘я України також частково сплачує послуги, допомагають благодійники.
За час існування тут багато чого змінилося. Починалося все з 15 ліжок,нині тут їх 50. Нові просторі палати, відремонтовані коридори, сучасне медичне обладнання, є кімнати для відпочинку та отримання духовної та релігійної підтримки. Словом, створено все необхідне, аби пацієнт знаходився в комфортних умовах.
Ніна Лазар, старша медична сестра відділення «Хоспіс» КНП ЧМЛ №4:
– Пацієнтів у нас на даний момент 33, співробітників – 35. Працює 4 на зміні: 2 сестри і 2 санітарки. Навантаження велике. Це хворі, які потребують дуже великого догляду. В основному це хворі після інсульту, після переломів шийки стегна, альцгеймера. Хворим надається допомога, а саме, обробка пролежнів, поставка крапельниць, перев‘язки.
Кваліфікований медперсонал цілодобово забезпечує необхідну фізіологічну, психологічну і моральну підтримку пацієнтам. Тут намагаються зберегти життя людині якомога довше. Задля цього роблять все, аби хворий почував себе, як вдома.
Аліна Завало, медична сестра відділення «Хоспіс» КНП ЧМЛ №4:
– Ми намагаємося створити комфортні умови, щоб подовжити життя нашим хворим.
Хоспісне відділення тісно співпрацює з неврологічним. Саме сюди на реабілітацію для максимального відновлення потрапляють пацієнти, які змогли подолати критичний стан.
Анфіса Уривкова, старший фізичний терапевт неврологічного відділення КНП ЧМЛ №4:
– До нас потрапляють пацієнти з хоспісного відділення в тому стані, коли вони будуть здатні витримувати щонайменше 4 години занять. До цього стану ми з ними займаємося в їх відділенні. Тому що робота в нашому відділенні, це саме тренування тих забутих або втрачених навичок. Підбираємо саме ті вправи, щоб пацієнт в подальшому зміг витримувати дуже велике навантаження та реабілітаційний процес.
Протягом року хоспісне відділення приймає близько 500 пацієнтів, 10% з них, після належного догляду та лікування, йдуть на реабілітацію, відчувають покращення і продовжують жити.