Сегодня:
Последние записи
Близько 23:00 російські окупанти вдарили по Харкову із території Бєлгорода двома ракетами С-300.Про це повідомив очільник Харківської ОВА Олег Синєгубов.Пошкоджено дитячий лікувальний оздоровчий це...
На Одещині судитимуть чоловіка, який наприкинці літа минулого року побив двох жінок та утримував їх разом з власною дитиною у квартирі. Слідчі скерували обвинувальний акт до суду. Зловмиснику загро...
Сьогодні, 10 січня, “Київводоканал” виконуватиме ремонтні роботи на бульварі Академіка Вернадського. У зв’язку з цим буде частково перекрита проїжджа частина проїжджої частини бульвару.Про це повід...
Сьогодні, 10 січня, у Миколаївській області очікується мінлива хмарність, а на дорогах ожеледиця. Миколаївський обласний центр гідрометеорології попереджає жителів області про перший рівень не...
Баннер

Як і де шукати сімейних лікарів на Житомирщині, — ІНСТРУКЦІЯ

2021-11-18 16:25:15
Источник: https://www.0412.ua/

Як і де шукати сімейних лікарів на Житомирщині, — ІНСТРУКЦІЯ

Сімейний лікар, терапевт і педіатр для дітей — перший і основний лікар для пацієнта. До нього варто звертатися за перших проблем із самопочуттям та на регулярній основі, для піклування про власне здоров’я. В Україні зараз є майже 14 000 лікарів, з якими ще можна укласти декларацію. Як їх знайти у Житомирській області та укласти декларацію?

502 сімейних лікаря, терапевта та педіатра, які працюють у Житомирській області, набирають пацієнтів та укладають з ними декларації. Про це свідчать дані електронної системи охорони здоров’я.

Всього в області працюють 819 лікаря первинки, з яких 317 набрали максимальну кількість пацієнтів.

Більше 1 млн жителів Житомирської області та міста Житомир вже мають свого сімейного лікаря. В області працює 76 закладів первинної ланки.

Як знайти сімейного лікаря, терапевта чи педіатра на Житомирщині?

Зайти на дашборд “Електронна карта місць надання первинної медичної допомоги” за цим посиланням. 

На ньому можна знайти інформацію про кількість закладів первинки, які надають медичну допомогу пацієнтові. Та лікарів, з якими ще можна укласти декларацію.

У фільтрах обрати область, тип населеного пункту або ввести в полі пошуку назву населеного пункту.

Якщо відома назва конкретного медичного закладу, слід обрати його у фільтрі “Надавач послуг”. У таблиці під картою з’явиться перелік амбулаторій та їх контакти. Можна також натиснути на потрібну амбулаторію, або обирати з лікарів.

У таблиці праворуч карти є список усіх лікарів первинки, які приймають у конкретному закладі.

Там також вказана кількість декларацій, які вже має цей лікар, та їх ліміт. Тобто якщо навпроти прізвища стоїть галочка, то лікар вже набрав оптимальну кількість пацієнтів, якщо стрілочка вгору, то ще ні.

Лікарі, які мають свою приватну практику або працюють в приватних медзакладах теж можуть укладати декларації з пацієнтом. Щоб знайти їх, потрібно обрати на дашборді форму власності закладу — приватна або ФОП.

Подати декларацію можна до лікаря, навпроти прізвища якого на дашборді стоїть стрілочка вгору.

Після того, як лікар обраний, варто зателефонувати у заклад на реєстратуру та уточнити інформацію щодо вільних місць. Часом лікарі первинки працюють на пів ставки, тому набирають менше пацієнтів, ніж передбачає ліміт.

У лікарів первинки існують ліміти на кількість укладених декларацій. Вони потрібні для того, щоб лікар міг надавати якісну медичну допомогу кожному пацієнтові. Для терапевта лімітом є 2 000 декларацій, для сімейного лікаря — 1 800, для педіатра — 900.

Що робити, якщо вам відмовляють у підписанні декларації з обраним лікарем, який ще набирає пацієнтів? Слід звернутися до керівника закладу за поясненням.

Якщо лікаря обрати неможливо, пацієнт має право звернутися до місцевого департаменту охорони здоров’я та НСЗУ за роз’ясненнями щодо можливості реалізувати право на вибір лікаря.

Тим, хто вперше планує укласти декларацію з лікарем або збирається обрати іншого лікаря, при собі потрібно мати:

  • оригінал паспорта або іншого документа, що посвідчують особу пацієнта та/або його законного представника;
  • оригінал реєстраційного номеру облікової картки платника податків;
  • свідоцтво про народження дитини, якщо потрібно укласти декларацію для дитини.

Лікар заповнює декларацію в електронній формі та обов'язково має її роздрукувати, щоб пацієнт перевірив дані. Якщо декларація не містить помилок, необхідно підписати два примірники. Один примірник залишається пацієнтові, інший — у медичному закладі. Дуже важливо перед тим, як підписати декларацію, перевірити усю внесену інформацію. Та при виявленні помилок одразу їх виправити.

Оберіть свого сімейного лікаря та укладіть з ним декларацію! Адже сімейний лікар ваш провідник у медичний системі. До нього варто звертатися при перших проблемах зі здоров’я. Лікар проводить огляд, дає направлення на безоплатну діагностику та анлізи. За потреби лікар дасть направлення до вузькоспеціалізованого фахівця.

Не зволікайте і подбайте про своє здоров'я вже сьогодні, обравши свого сімейного лікаря!


Суспільство
Розпочалася шістсот вісімдесят шоста доба широкомасштабної збройної агресії російської федерації проти України.В Генштабі ЗСУ повідомили, що протягом минулої доби відбулося 77 бойових зіткнень. Заг...
Суспільство
6 січня с.Рівне потрапило під ворожий обстріл. Внаслідок обстрілу 6 приватних будинків не підлягають відновленню, зазнали пошкоджень 141 житлове приміщення, адміністративна будівля, будівлі дитячог...
Суспільство
У Тернопільському окружному адміністративному суді відбулося перше слухання у справі за позовом Михайла Головка щодо звільнення його з посади голови Тернопільської обласної ради. Самого Михайла Гол...
Суспільство
Київ – це унікальне місто, з давньою історією та безліччю цікавих пам’яток. У столиці є багато місць, які відомі не тільки українцям, а й закордонним гостям. Кожен, хто живе у Києві чи хоча б на де...