"Зимовий туризм" - це подорожі в туристичні місця взимку. Дуже популярний він саме під час новорічних та зимових свят.
Зазвичай, зимовий туризм обмежується відвідуванням гірськолижних курортів, катанням на лижах, сноубординг тощо. Мало хто наважиться піти в гори з рюкзаком на плечах, коли на вулиці мороз та сніг. Однак, є сміливці, які навіть взимку не зраджують себе та продовжують підкорювати вершини.
Денис Кліщук займається туризмом не один рік. Крім різних вершин Українських Карпат, він побував на вулкані Тейде – найвищій точці Іспанії та в гірській області Сванетія в Грузії.
Денис розповідає, що в Івано-Франківську зимовий туризм зовсім не популярний. Звісно, якщо не брати до уваги лижний туризм. Адже охочих покататися на лижах в горах більшає з кожним роком.
Туристів, які наважуються піти взимку в гори - мізерна кількість. Зазвичай, вони підіймаються на максимально легенькі вершини, такі як Явірник, Хом’як. Туди прокладено багато туристичних маршрутів, тому шлях буде максимально безпечним.
За словами туриста Дениса Кліщука, зимовий туризм є найнебезпечнішим з усіх видів туризму. Без досвіду ходити в «зимові гори» не варто. Та й навіть з досвідом краще відкласти похід до весни. Адже підготуватися до зимового походу не так легко.
"Краще взагалі не готуватися до такого. Карпати взимку набагато небезпечніші, ніж коли на вулиці тепло. Для сміливців, які наважаться вибратися в гори, варто розпочати підготовку зі спортивного залу, почати бігати. Взимку, під час походу навантаження на організм набагато більше, тому потрібно бути фізично здоровим та натренованим. Крім цього, при собі треба мати ввесь необхідний одяг та спорядження і завжди бути готовим до позаштатних ситуацій. Ніколи не знаєш, що може з тобою трапитися. Гори завжди непередбачувані, особливо взимку", - зазначив Денис Кліщук.
Обов’язково потрібно реєструвати похід у рятувальному підрозділі. У разі будь-якої надзвичайної ситуації рятувальники одразу зможуть надати допомогу. Вони підуть шукати вас, якщо ви не відзвітуєте про своє повернення до вказаної дати. Не варто сприймати похід в гори як мандрівку чи цікаву пригоду. Взимку - це важке випробування, з яким не кожен зможе впоратися.
Туристичні гіди та люди, які часто ходять в гори можуть вибратися в похід під час холодів. Однак, вони завжди мають при собі хороше якісне спорядження.
Турист зазначає, як би сильно ти не готувався, завжди є щось, що ти не зможеш передбачити, та до чого ти не будеш готовим. Зазвичай, це зміна погоди. Взимку вона змінюється дуже різко та часто. Сніг, мороз, хуртовини додають походу складності. В таких умовах важко встояти на місці, не те що рухатися далі.
За словами Дениса, коли навколо тільки сніг та вітер, дуже важко обрати місце для ночівлі. Вночі температура падає, стає дуже холодно і щоб не отримати переохолодження, потрібно мати при собі багато теплих речей, термобілизну, спеціальні куртки, які не продуває вітер, газ. Змінного одягу потрібно дуже багато.
"Взимку організм бореться сам з собою", - розповідає Денис Кліщук.
Буває в листопаді-березні й сприятлива погода для походів. Туристи називають її "вікном". Це період між снігом та хуртовинами, коли немає туману.
Зимовий туризм – захоплива, але дуже небезпечна річ. Тому тільки професіонали наважуються підійматися на вершини попри мороз та заметіль. Не варто йти в гори, навіть якщо обіцяють сприятливу погоду, адже ніколи не знаєш, що тебе там чекатиме.
Бережіть себе та нехай ваші походи завжди будуть вдалими!