Сегодня:
Последние записи
Близько 23:00 російські окупанти вдарили по Харкову із території Бєлгорода двома ракетами С-300.Про це повідомив очільник Харківської ОВА Олег Синєгубов.Пошкоджено дитячий лікувальний оздоровчий це...
На Одещині судитимуть чоловіка, який наприкинці літа минулого року побив двох жінок та утримував їх разом з власною дитиною у квартирі. Слідчі скерували обвинувальний акт до суду. Зловмиснику загро...
Сьогодні, 10 січня, “Київводоканал” виконуватиме ремонтні роботи на бульварі Академіка Вернадського. У зв’язку з цим буде частково перекрита проїжджа частина проїжджої частини бульвару.Про це повід...
Сьогодні, 10 січня, у Миколаївській області очікується мінлива хмарність, а на дорогах ожеледиця. Миколаївський обласний центр гідрометеорології попереджає жителів області про перший рівень не...
Баннер

"Радію успіхам кожного": на Тернопільщині молода жінка виховує 13 дітей

2021-12-10 13:38:05
Источник: https://www.0352.ua/


Людська доброта безмежна. Так на ернопільщині проживає жінка із серцем повним любові. Наталя Загроцька виховує тринадцятьох дітей. Місія жінки– зробити життя діток, до яких усім, навіть рідним батькам, було байдуже, щасливим, сповненим мрій та надій на краще…

Про Наталю Загроцьку розповідає газета "Свобода".
Жінка родом із Підволочиська. Навчалася у Тернопільському національному педагогічному університеті за спеціальністю "Журналістика". У процесі виконання журналістського завдання, брала інтерв’ю у головного лікаря обласного дитячого будинку "Малятко". Зайшовши у одну із груп і наче серцем прикипіла до одного із маленьких хлопчиків. Звали його Максимко. На той час дівчині було лише 19 років.

аксимко мав вади, які з першого погляду впадали у вічі. Він мало говорив, виховательки розповідали, що у хлопчика трапляються напади епілепсії, були вади обличчя, розумова відсталість. Та Наталя цього всього не помічала. «Максимко – це мій син», – твердо вирішила вона.

Так у 19 років дівчина вирішила стати мамою для хлопчика, від якого відреклися рідні. Однак навіть не сподівалася, що в житті на неї очікуватиме ще чимало випробувань.
Матір Наталі спочатку не підтримала ідеї Наталі, але все ж згодом прийняла Максимка, як свого. 
"Тоді Президентом був Ющенко, саме започатковували програму «Прийомна сім’я», тож мені запропонували створити таку сім’ю. Я не мала власного житла, потрібна була нотаріальна згода матері. Якось я впросила маму, оформили документ, та коли про моє рішення дізналися односельці, прийшли до нас, почали «накручувати», і мама здалася… Кричала, плакала, намагалася переконати, що мені, молодій дівчині, не потрібен такий «тягар». Та я не передумала, у мене вже були документи, тож я взяла Максимка. Коли моя мама вперше побачила його, вигнала нас із дом"», – пригадує з сумом жінка.
Тоді молода дівчина з дитиною просили прихистку в друзів, а згодом таки винайняли невеличке житло в Тернополі. Давала собі раду, як могла. Змушена була багато працювати.

"Максимко — абортована дитина. Його мати наполягла на аборті на шостому місяці вагітності. Хлопчика витягали щипцями, покалічили: в нього деформована голова, заплющені оченята… Але він вижив! Дякую лікареві, який взяв під свою опіку 900-грамове немвл.я і два місяці виходжував. Потім Максимка передали в дитячий будинок. Мені здавалося, якщо я йому не допоможу, то ніхто цього не зробить", – ділиться пані Наталя. 
Минуло 5 років, волею долі чи з Божою поміччю у житті Наталі з’явився чоловік, який став не лише її другою половинкою, надією та опорою, а хорошим другом. Ярослав полюбив Максимка, як рідного. У шлюбі у них народилася донечка Катруся.
Жінка була волонтером в обласному реабілітаційному центрі, там зустріла семирічного хлопчика, якого відібрали у біологічної матері за неналежне виховання. Наталі він відразу припав до душі. Та й дитя, як тільки побачило жінку, почало кликати її мамою. Бувало, він ночами плакав за нею. Наталя з Ярославом вирішили взяти хлопчика в сім’ю.

Однак у хлопчика було ще двійко маленьких братиків. Діти перебували у дитячому будинку. Розділити братиків не мали права, тож Загроцькі наважились на серйозний крок – усиновили усіх трьох. Було дуже складно, бо у дітей, крім вад, був слабкий імунітет, вони постійно хворіли.Та подружжя це не спиняло. Вони огорнули дітей величезною любов’ю і сімейною опікою. Тож, коли почули, що матір всиновлених хлопчиків народила дівчинку і залишила її у пологовому, вирішили і її забрати до себе. Рідна кров, як не як. Так у сім’ї росли шестеро діточок.
Згодом у багатодітній родині з’явилася Вірочка. А знайшла її в Інтернеті Катруся. Наталя розповіла, що донька побачила фото дівчинки на порталі «Сирітству – ні» і заявила, що це – її сестричка
"Вірочка із Сум. Вона була без рук, не мала частини мозку і у п’ять років важила п’ять кілограмів. Лікарі у Тернополі переконували, що дівчинці не вижити…" – пригадує Наталя.

Забравши дитину із лікарні, Загроцькі найняли реабілітолога, яка працювала над нарощенням м’язів та навчила цьому й Наталю. Віра не могла самостійно їсти, лише через зонд. Доводилось багато працювати, щоб дівчинка вижила. Вірочка уже навчилася ковтати, і все це завдяки невтомній праці мами Наталі. Сестрички обожнюють одна одну.

Згодом у сім’ї з’явилась ще одна дівчинка з Черкас. Олі було 10 років, і вона жодного дня не була у школі. Не знала елементарного, що таке сніг, дощ, вітер… Нині вона соціалізована і навчається в школі.Переглядаючи анкети дітей-сиріт, подружжя звернуло увагу на дівчинку Яну і поїхало в Кіровоград, щоб її забрати. Однак у службі у справах дітей попросили взяти ще хлопчика Артемчика. І так сім’я поповнилася двома дітками з Кіровоградщини. Після смерті дівчинки, якій було лише 2 роки і 4 місяці, було дуже важко морально.

Наступний — Ромчик. Після смерті матері хлопчика віддали до патронатної сім’ї, і уже зідти його забрала наша героїня. Маючи десять років, він не вмів говорити, був постійно у підгузках і не ходив жодного дня до школи. Хлопчику найняли вчительку, і за рік його вдалося соціалізувати. В 11 років Ромчик пішов у перший клас.

Коли пані Наталя лежала з однією з доньок у лікарні, до неї підійшла лікарка і сказала, що привезли хлопчика з таким самим діагнозом, як у її донечки. Так Дмитрик знайшов нову сім’ю. В 2 роки хлопчик важив 6 кілограмів, не чув, у нього підозрювали аутизм, не вмів ходити. Тепер важить 12 кг, чує і ходить.

Останнім у цій сім’ї з’явився Василько. До нашої героїні зателефонувала спеціаліст у справах патронатних сімей з Києва і попросила його забрати, бо за 5 років хлопчик так і не знайшов сім’ю. Жінка сказала: «Якщо ви не допоможете, то ніхто уже не допоможе».



Про своїх дітей пані Наталя розповідає з неймовірною любов’ю, радіючи успіхам кожного з них. Однак для цього їй доводиться докладати титанічних зусиль. Попри усі складнощі, ця сім’я допомагає іншим. У їхньому будинку є кімната, де вони збирають вживаний одяг, перебирають його, сортують і віддають старостам у їхні округи…

Зізнаюся, я написала лише частину з того, що можна розповісти про дивовижну сім’ю Загроцьких. Це люди з великої літери. Їм не байдуже до людського горя, біди. Переконана, що Бог віддячить сторице


Суспільство
Розпочалася шістсот вісімдесят шоста доба широкомасштабної збройної агресії російської федерації проти України.В Генштабі ЗСУ повідомили, що протягом минулої доби відбулося 77 бойових зіткнень. Заг...
Суспільство
6 січня с.Рівне потрапило під ворожий обстріл. Внаслідок обстрілу 6 приватних будинків не підлягають відновленню, зазнали пошкоджень 141 житлове приміщення, адміністративна будівля, будівлі дитячог...
Суспільство
У Тернопільському окружному адміністративному суді відбулося перше слухання у справі за позовом Михайла Головка щодо звільнення його з посади голови Тернопільської обласної ради. Самого Михайла Гол...
Суспільство
Київ – це унікальне місто, з давньою історією та безліччю цікавих пам’яток. У столиці є багато місць, які відомі не тільки українцям, а й закордонним гостям. Кожен, хто живе у Києві чи хоча б на де...