Діти, які хочуть навчатися у школі Києва в очному форматі, мають таку можливість. А відвідувати садочки зможуть лише діти працюючих батьків або військовослужбовців.
Про це на брифінгу заявили заступник голови Київської міської державної адміністрації Валентин Мондриївський та директорка Департаменту освіти і науки КМДА Олена Фіданян.
Ми маємо Telegram-канал «Головні новини Києва – 44.ua». Не забувайте підписуватись та читайте, щоб не пропустити важливі та актуальні новини.
У Києві 421 комунальна школа, всі вони пройшли обстеження на безпеку і всі готові до нового навчального року. 77% цих шкіл мають укриття і пройшли перевірки всіх служб - ДСНС, військових – які підтвердили, що готові забезпечити безпеку дітей, – повідомив Мондриївський.
Водночас частина шкіл домовилася про використання укриттів сусідніх будинків.
18 шкіл Києва не мають можливості організувати укриття і проводитимуть навчання виключно в онлайн форматі.
В інших школах навчання проходитиме переважно за змішаними схемами. У кожному конкретному випадку цю схему розробляє та затверджує керівництво школи, при цьому, наголосив Мондриївський, воно зобов'язане врахувати побажання батьків.
Також, пояснили в КМДА, через обмежену кількість місць у бомбосховищі, діти будуть вчитися або у дві-три зміни, або тиждень через тиждень, або місяць через місяць (як варіант – місяць через два місяці).
Кожна школа визначатиме формат роботи та розклад самостійно.
Фіданян у свою чергу зазначила, що в деяких школах навчання може відбуватися не лише у дві зміни, але й в три зміни. Але щоб ця третя зміна пізно не завершувалася, викладатимуть тільки точні науки.
Водночас, зазначили в КМДА, може бути різновид змішаного формату: певна паралель класів виходить на навчання стільки, скільки вміщується в укриття (разом з дорослими), а от в другу половину дня ідуть середні і старші класи. Вони будуть мінятися – пів класу перші два тижні, пів класу – інші два тижні".
У пріоритеті у нас першокласники, бо це діти, які ніколи не бачили вчителя, і нам вкрай важливо показати вчителя, бо це для неї певний етап звикання і певний стрес. У нас в пріоритеті п’яті класи, які переходять на нову програму – Нова українська школа, - пояснила Фіданян.
За її словами, може працювати також така модель навчання: у вересні очно виходять на навчання учні 6-7-8 класів, а у жовтні – 9-10-11.
Відповідно до Закону про повну загальну середню освіту, керівники закладів освіти мають академічну автономію, як дозволяє розробити таку модель, яка буде найбільш ручною для учасників освітнього процесу, - додали в КМДА.
Нагадаємо, ми повідомляли також про те, що в Києві для очного навчання відкриються з 1 вересня тільки ті школи, які обладнані укриттями або поруч з ними в крокової доступності є приміщення для укриття. Тобто 22 із 421 муніципальної школи столиці працюватимуть лише онлайн, оскільки у кроковій доступності від них немає надійних укриттів.
Крім того, писали, що за словами міністра освіти і науки Сергія Шкарлета, Київ має найвищі показники готовності до освітнього процесу у традиційному форматі.