У Житомирі майже завершились роботи з реконструкції ТЕЦ, яка оснащена турбіною для комбінованого виробництва тепла та електроенергії.
Про це інформують на сайті Житомирської міської ради.
Проєкт з енергоефективності у Житомирі проводиться за фінансування державним секретаріатом з економічних питань Швейцарської Конфедерації (СЕКО). Орієнтована вартість проєкту становить 12 млн 320 тис 942 швейцарських франків, з яких 9 320 942,00 швейцарських франків – кошти гранту SECO та місцевий внесоку розмірі 3 000 000,00 еквіваленту швейцарських франків.
Отже, на території котельні РК-10, що на пров. Винокурний, 36а, встановлено термодинамічну установку органічного циклу Ренкіна, яка комбіновано вироблятиме тепло та електроенергію. Її потужність - 1,2 МВт електричної та 7,1 МВт теплової енергії. Проведено заміну мережі центрального теплопостачання котелень РК-9, РК-10 із загальною довжиною теплоізольованих труб прибл. – 6810 м (у двотрубному вимірі). Переобладнано і теплові вузли.
В якості палива використовуватиметься не газ, а щепа, яка є відновлювальним джерелом енергії, а відтак і викиди СО2 зменшаться до 12 650 тонн на рік, що є вдвічі меншим у порівнянні з використанням котельнями газу.
Такий проєкт дозволить місту зменшити споживання природного газу до 6 326 854 нм3 на рік, а також електроенергії – до 8050 МВт/год на рік. Втрати теплопостачання зменшаться до 48 297 Гкал на рік. Поза тим, зменшаться та експлуатаційні витрати та витрати на утримання, удосконалиться якість послуги теплопостачання та гарячого водопостачання.
Цікавою новацією стане монітор, який обладнають на території станції для посекундної візуалізації викидів в атмосферу, тобто житомиряни зможуть в режимі реального часу спостерігати за кількістю атмосферних викидів. Дана установка цілодобового циклу дасть можливість будинкам, які підключені до котельні РК-10 (вул. Маликова, Проспект Миру, вул. Максютова), отримувати гарячу воду цілодобово.